Çağrı organizasyon - Semazen Grubu

Sema,Semazen,Semazen Grubu,Semazen Ekibi,Semazenli Düğün,Semazen Organizasyonu,Semazenli Düğünler

Semazen ilahi grubu işinde uzman ekibi ile Türkiye genelinde sizlere hizmet veriyor. Biz uzun yıllardır yapmış olduğumuz dini düğün, nişan, sünnet düğünü, kına gecesi organizasyonu, konser organizasyonlarında kendisinden başarıyla söz ettiren bir ekip olmanın mutluluğunu yaşıyoruz..

Semazen grubu ve ilahi grubu sizlere kaliteli bir organizasyon sunuyor daha önce yapmış olduğumuz kaliteli organizasyonlar bizim en büyük teminatımız olup her yaptığımız organizasyonu ilk gün ki heyecanla yapıyoruz.

SEMAZENİN ANLAMI & SEMAZEN NEDİR?

Semazenin anlamı – Mevlevîlik deyince ilk akla gelen semâ, lügatte işitmek mânâsındadır. Terim olarak, mûsikî nağmelerin dinlerken vecde gelip hareket etmek, kendinden geçip dönmektir.

Hz.Mevlânâ zamanında belli bir nizâma bağlı kalmaksızın dînî ve tasavvûfî bir coşkunluk vesîlesiyle icrâ edilen sema’, sonradan Sultan Veled ve Ulu Ârif Çelebi zamanından başlayarak Pîr Âdil Çelebi zamanına kadar tam bir disiplin içine alınmış, sıkı bir nizâma bağlanmış; icrâsı öğrenilir ve öğretilir olmuştur.

Sema’, sembolik olarak, kâinatın oluşumunu, insanın âlemde dirilişini, Yüce Yaratıcı’ya olan aşk ile harekete geçişini ve kulluğunu idrak edip “İnsan- ı Kâmil” e doğru yönelişini ifâde eder.  Sema’ eden canlara Sema’zen denilmiştir.

Mevlevilikte dönmek tabiri yoktur. Mevleviler Sema’ eder. Her tarikatın zikir ederken (Allah’ı anarken) kendilerine özgü bürhanları vardır. Mevleviliğin de bürhanı Sema’ dır.  Semah ‘in her hareketinin anlamı vardır. Ney sesi eşliğinde dinlendiğinde huzur verir.

Semazenlerimizin sema gösterileriyle organizasyonlarınızı görsel bir şölene çeviriyoruz. Mesneviden ders aldım Oldum Mevlana gibi Uçsuz ummana daldım Yüzdüm Mevlana gibi Sema, gönül'e sefa, can'a şifa, ruh'a gıdadır. Sema,Semazen,Semazen Grubu

Semazenlerimizin sema gösterileriyle organizasyonlarınızı görsel bir şölene çeviriyoruz. Sema can'a şifa, ruh'a gıdadır.

Gel ne olursan ol yinede gel diyen Mevlana Hz.'lerinin yolunda giden semazenlerin sema gösterilerini mutlaka izleyin...Konya'dan Cihan'a yayılan aşk sedası.
Nasıl döne döne Mevlana'ya ulaşıldığını bir kez daha hissedin.Semazenli düğün.

 

Dini düğün, İslami düğün, Semazen grubu, Semazen ekibi, Tasavvuf ekibi, Tasavvuf grubu, Mehteran takımı, Tiyatro ekibi, İslami düğün organizasyonu